сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 27
home Занимливости

Шетал низ улица и фрлал пари за повеќе “лајкови“, сега ќе оди во затвор

Шетал низ улица и фрлал пари за повеќе “лајкови“, сега ќе оди во затвор

Полицијата со помош на инспекторите од Oдделот за сајбер- криминал, го пронашле мажот, кој фрлал пари на улиците на Дубаи.

Мажот на социјалните мрежи објавил видео во кое се гледа како се расфрла со дирхами, а полицијата смета дека мотивот му бил за да привлече гледачи на социјалните мрежи.

Мажот по приведувањето признал дека сакал со ова видео да добие лајкови и да стане познат на социјалните мрежи.

Сега на мажот, чиј идентитет не се соопштува освен дека е Азиец, му се заканува казна затвор и парична казна од милион дирхами (250 000 американски долари).

Коронавирус