понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 0
home Занимливости

Шест годишно дете со само едно прашање го спасило бракот на родителите

Шест годишно дете со само едно прашање го спасило бракот на родителите

Понекогаш во врска или во брак , толку се глави во рутината и досадата што погледот кон децата може да направи чудо, а еве и таков пример.

„Мамо, морам ли да се венчам кога ќе пораснам?“ Гласело прашањето на 6- годишно дете, син на блогерка од Јутубе Џони Вендит.

Имено тоа биле зборови кои ја потикнале младата мајка да размиси за нејзиниот брак

Во својот блог напишала како тоа прашање најпрво предизвикало страв, а потоа и дилема што не е во ред со нивниот брак.

„Можеш да правиш што сакаш, ние само сакаме да бидеш среќен“ одговорила мајката“, а на тоа тој рекол „ОК, не сакам цело време само да се карам“.

Во тој момент Џони сватила дека нивното пасивно однесување и чести караниц со сопругот околу ситници влијае на нивниот син.

Таа направила ревизија на нивниот живот за последните неколку години: веридба, венчавка, спонтан абортус, проблеми на работа, здравствени проблеми… сето тоа заедно го помнале , но врската го трпела тоа.

После прашањето на синот, оглучиле да променат нешто во бракот, оделе на состаноци и се труделе да ја обноват љубовта.

Нивниот син тоа го забележал.

„Сега одличи дека сепак еден ден ќе се венча“ напишала Џоана. Затоа бидете внимателни пред вашите деца и с тоа каков пример им поставувате.

Коронавирус