вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 98
home Занимливости

Сезоната започна: Нема да верувате како луѓето шверцуваат алкохол на фестивали (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Сезоната започна: Нема да верувате како луѓето шверцуваат алкохол на фестивали (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

На социјалната мрежа Твитер се појавија фотографии на кои посетителите на музички фестивали и забави ги откриваат најкреативните начини за шверцување алкохолни пијалаци.

Почна сезоната на фестивали, а поголемиот дел од публиката која ги поседува музичките настани има добро проверени методи со помош на оние кои успеваат да шверцуваат алкохол и да избегнат плаќање на прескапи пијалаци на штандовите.

Корисниците на Твитер споделија фотографии на кои ги открија своите најоригинални начини за внесување алкохол на проторите на фестивалот.

Од гардероба, до леб и криење на шишиња во коса, ова се најинвентивните методи со кои луѓето се послужиле…

 

 

 

 

 

 

 

Коронавирус