сабота, 14. декември 2019. Вести денес: 24
home Занимливости

Секс-бомби: Бујни гради, танги и – еротски пози (ФОТО)

Секс-бомби: Бујни гради, танги и – еротски пози (ФОТО)

Гринга Флоу и Кларо се две секс-бомби во Аргентина, навивачки на Бока јуниорс и Ривер плејт архентинските великани.

Како што зоврива атмосферата пред финалето и сите долго ја оечкуваат пресметката, која пред две недели поради хаосот во Буенос Аирес се одложи, Гринга и Кларо решија притисокот да го кренат до врв со еротска најава, во која се расоблекоа по танги, па со провокативни пози го најавија дуелот.

„Ние го сакаме фудбалот, особено адреналинот кој се крева до максимум за финале како ова. Возудени сме што ќе гледаме финале, како што немало никогаш досега во историјата. Се надеваме дека ќе гледаме фудбал љубов, а не фрлање камења“, велат двете бујни девојки.