вторник, 20. април 2021. Вести денес: 0
home Занимливости

Се венчал со виртуелна личност за 15.000 евра, мајка му одбила да присуствува на венчавката

Се венчал со виртуелна личност за 15.000 евра, мајка му одбила да присуствува на венчавката

Јапонец се оженил за виртуелна личност и тоа го чинело 15.000 евра. Негова „избраничка“ е холограмска верзија на Хацуне Мико, популарната тинејџерска ѕвезда во Јапонија.

Акихико Кондо (35) организирал и прослава по повод „бракот“ со 3-Д верзијата на анимираното 16-годишно девојче.

Неговата мајка одбила да присуствува на венчавката.

Коронавирус