вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 181
home Занимливости

Се сеќавате ли на тажното момче кое плачеше и велеше дека ќе си го одземе животот- сега е на уште поголема мака (ФОТО)

Се сеќавате ли на тажното момче кое плачеше и велеше дека ќе си го одземе животот- сега е на уште поголема мака (ФОТО)

Девет годишното момче Квајден Бејлс од Австралија кое пред неколку месеци го растажи буквално целиот свет кога неговата мајка објави видео снимка на која тој вели дека ќе се убие поради малтретирање овој пат е на нова мака.

Имено австралиските медиуми објавуваат дека тој покрај болеста и џуџестиот раст сега се бори со уште еден проблем.

Станува збор за пренатрупаност на неговите заби по што мора повеќето да ги извади.

Неговата мајка на Фејсбук објавила фотографии од рендген снимката на која се гледаат неговите заби кои растат едни врз други.

Засега тој ќе извади само осум заба наведува неговата мајка, додека претходно извадил седум заба пред неколку години.

-Квајден во моментов доби анестезија, мора да му се извадат осум заба, седум години откако му беа извадени седум други заба поради пренатрупаност, како што гледате на неговата најнова рендген снимка, напиша неговата мајка на Фејбсук.

Posted by Stand Tall 4 Dwarfism on Sunday, September 13, 2020

За потсетување ова момче ги растажи сите ширум светот кога неговата мајка го снимаше во февруари во автомобил каде плаче и зборува дека ќе се убие бидејќи е жртва на малтретирање.

Локални избори 2021