петок, 5. март 2021. Вести денес: 124
home Занимливости

Се огласи Берни Сандерс за мемињата кои го преплавија интернетот (Видео)

Се огласи Берни Сандерс за мемињата кои го преплавија интернетот (Видео)

Ако се прашувавте дали американскиот сенатор Берни Сандерс ги видел мемињата инспирирани од неговата поза на седење во текот на инаугурацијата на Џо Бајден, одговорот е потврден.

Гостувајќи во Late Night со Сет Мејерс, Сандерс ја објасни приказната зад фотографијата која стана хит на социјалните мрежи.

„Само седев и се обидував да се стоплам“, вели Сандерс за фотографијата на која седи со скрстени раце, облечен во дебела јакна и плетени ракавици.

Американскиот сенатор гласно се насмеа кога водителот му покажа неколку мемиња меѓу кои и она на кое седи покрај актерките од „Sex and the City“. Тој повторно ја раскажа приказната за волнените ракавици, кои станаа хит на интернет, а кои се подарок од учителката Џен Елис од Вермонт.

Сандерс стана хит на интернет, неговата поза се појави во спотови, НБА натпревари, на риболов со Путин, на последната вечера на Да Винчи, во „Star Wars“, „The Lord of the Rings“, „Star Trek“, дури и во ММА рингот.

Коронавирус