недела, 5. декември 2021. Вести денес: 89
home Занимливости

Се чекаше со саати: Скопјани се сеќавате ли на овие телефонски кабини? (ФОТО)

Се чекаше со саати: Скопјани се сеќавате ли на овие телефонски кабини? (ФОТО)

-На времето овде чекав ред за да разговрам со роднините од Неготино, честопати телефонската линија шушкаше и прекинуваше, вели скопјанецот Борис.

Вака некогаш изгледаа телфеонските говорници на плоштад Македонија.

-Се сеќавам требаше да не викнат на закажан датум и час на разговор, се чекаше да се ослободи кабина па ако имаш среќа врската немаше да ти се прекине, вели една стара скопјанка.

Коронавирус