понеделник, 3. август 2020. Вести денес: 95
home Занимливости

Сцена како од цртан филм: Којотот ја брка брзата птица-итрица, погодете кој победи! (ВИДЕО)

Сцена како од цртан филм: Којотот ја брка брзата птица-итрица, погодете кој победи! (ВИДЕО)

Класичната сцена од милениот цртан филм „Којотот и брзата птица итрица“ се случи во реалниот живот во текот на викендот. Еден професор сними како којот брка птица.

Микел Томас Боган, доцент во Аризона, ја сними оваа сцена на реката Санта Круз.

-Буквално којот што брка брза птица, се слуша во видеото. „Не можам да верувам. Ова е како во цртан филм“.

И баш како во цртаниот филм, птицата го надмудри којотот.

Коронавирус