среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 100
home Занимливости

Само на Балканец ќе му текне: Како да избегнете казна за неносење маска на отворено (ВИДЕО)

Само на Балканец ќе му текне: Како да избегнете казна за неносење маска на отворено (ВИДЕО)

Носењето заштитна маска за едни стана нормално секојдневие, а други се уште не можат да сфатат дека тоа е задолжително и законска обврска.

Додека спортуваш заштитна маска не е потребно. Еве како се снаоѓа овој лик, додека поминува до полиција, која воедно казнува за неносење на маска.

 

View this post on Instagram

 

legendica lagano pretrčo vidi se da je u treningu ne vidim problem nikakav

A post shared by Zan.Klod.Vla.Dan (@vlad4__) on

Извор: Iportal.mk

Коронавирус