сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Занимливости

Само две капки од оваа смеса може да им помогнат на луѓе кои имаат проблеми со слухот

Само две капки од оваа смеса може да им помогнат на луѓе кои имаат проблеми со слухот

Природен лек кој е особено добар при проблеми со ушите. Можете да го пробате.

За негова подготовка потребно ви е:

3 чешниња лук

капалка

маслиново масло

газа

Чешнињата лук исчистете ги од лушпите, исцедете го нивниот сок и измешајте го со маслиново масло, па ставете ги во шишенце.

Капнете 2 капки во увото и одморете додека не се впие, а потоа прекријте со газа за да не истече.

Коронавирус