петок, 23. октомври 2020. Вести денес: 29
Во живо

Протест на ВМРО-ДПМНЕ против мафијата, за правда и слобода

home Занимливости

Сам без ничија помош направил прекрасна куќичка во шума – еве како изгледа (ВИДЕО)

Сам без ничија помош направил прекрасна куќичка во шума – еве како изгледа (ВИДЕО)

Од сечењето на вистинските стебла до поставување на последната дрвена плоча, за она што ќе го видите во наредното видео можеме да кажеме само еден збор – имресивно!

Човекот по име Шаун Џејмс изградил дрвена куќичка во една канадска шума и тоа без ничија помош и без користење електрични алати!

Користејќи само основен алат и сопствената сила, Шаун изградил прекрасна куќичка во срцето на шумата во која секој би посакал одмор.

Погледнете го видеото и споделете со пријателите ако ви се допаѓа!

Коронавирус