среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 149
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Занимливости

Сакате куче а склони сте на алергии? Ова се раси на кучиња кои може да ги чувате во стан – нивното крзно е посебни

Сакате куче а склони сте на алергии? Ова се раси на кучиња кои може да ги чувате во стан – нивното крзно е посебни

Кучињата можат да бидат навистина прекрасен додаток на семејството, кој несомнено неизмерно ќе го збогати. Има стотици различни раси и навистина е голем предизвик да се најде онаа која најдобро ќе одговара на вашето семејство. Задачата е уште потешка доколку сте личност склона кон алергии.

За да ви помогнеме малку во оваа мисија, составивме листа на хипоалергични кучиња, односно на оние кои крзното не им опаѓа премногу, што значи дека со нив како домашни миленици нема да имате проблеми со кивање, кашлање и други алергиски реакции.

КАДРАВИ БИШОНИ
ШИ ЦУ
ЛАБРАДУДЛ
МАЛТЕЗЕР

Коронавирус