среда, 29. март 2023. Вести денес: 0
home Занимливости

Сакаше сите да ги импресионира: Скок во базен во Ерменија заврши трагично

Сакаше сите да ги импресионира: Скок во базен во Ерменија заврши трагично

Маж од Ерменија се обидел да скокне од покрив во базен, но работата тргнала наопаку.

Снимката која го обиколи целиот свет го покажува човекот како стои на покривот и се подготвува да скокне во базен.

Меѓутоа, кога скокнал, закачил дел од олукот кој се скршил под неговата тежина, а потоа тој го промашил базенот и паднал со стомакот и со лицето надолу право на бетон.

Удрил толку силно со главата што се чини дека останал во бессознание. На снимката се гледа како неговите пријатели трчат да видат како е.

Не е познато каде точно е направена оваа снимка, ниту какви повреди претрпел човекот.

loading...