среда, 28. септември 2022. Вести денес: 0
home Занимливости

Сакаше да украде скап автомобил, а потоа го стигна казна (ВИДЕО)

Сакаше да украде скап автомобил, а потоа го стигна казна (ВИДЕО)

Доколку купувате скапоцен автомобил мора да го прифатите фактот дека некој ќе се обиде да го украде. Таков е случајот и со „јунакот“ од видеото.

Тој се обидел да украде скапоцен автомобил, обидувајќи се безуспешно да го скрши прозорот со цигла.

После неколку обиди се откажал, но потоа се вратил со поголем камен. И тогаш, кога тој сакал да наштеди на друг, кармата го стигна.

Она што следело е неверојатно…

Коронавирус