петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 192
home Занимливости

Сакаше да се прослави со скок од висок мост: „Јутјубер“ на крајот заврши со фрактура на череп (ВИДЕО)

Сакаше да се прослави со скок од висок мост: „Јутјубер“ на крајот заврши со фрактура на череп (ВИДЕО)

Американецот Са Фомба сакаше да се прослави со скок од висок мост во Тексас, но заврши во болница со фрактура на черепот.

Како што изјави после инцидентот, тој „само ги ловел своите соништа“и го објави видеото на скокот од мостот Пенибекер во Остин откако неколку дена помина во болница.

– Се надевам дека ова видео ќе ги мотивира луѓето да тргнат да ги остварат своите соништа, изјави Фомба додека се подготвуваше да скокне во реката Колорадо.

Извор: ТОЧКА

Коронавирус