недела, 4. декември 2022. Вести денес: 69
home Занимливости

Сакал да изгледа како Попај па доживеал вистински пекол- сега собира пари за лекување, а му се заканува и ампутација на рацете (ФОТО)

Сакал да изгледа како Попај па доживеал вистински пекол- сега собира пари за лекување, а му се заканува и ампутација на рацете (ФОТО)

Младо момче од Русија кое своето време го губело тренирајќи напорно за да изгледа како Попај се соочува со пекол откако ги добил посакуваните мускули.

Кирил Терешин (22) кој го добил прекарот Попај во моментов бара спас преку донации како би ги спасил бицепсите кој во моментов се толку големи што му се заканува ампутација на раката.

Објаснувајќи како му станале толку големи мускулите тој откри дека примил и инјекции кои сакал да ги искористи и за другите делови од телото.

-Идев во теретана две години пред да ме побараат за во војска. Се плашев дека таму можам да ја изгубам целата сила, па се обидов да примам инјекции, а кога ја завршив војската почнав да се трансформирам, вели тој.

По јавувањето на одредени сериозни проблеми тој се откажал од боцкањето и решил да го бара спасот во лекувањето.

-Моите раце сега се во лоша состојба, а јас основав фонд како би собрал пари за лекување во Европа кое чини 42 илјади евра. Сакам тоа да го направам во Англија, но најважно е третманот да биде успешен, вели тој.

 

View this post on Instagram

 

Ну что войны как вам плечи , аххахаха 2 тренировка только

A post shared by Кирилл Терешин – Руки Базуки (@ruki_bazuki_official) on

Коронавирус