четврток, 17. ноември 2022. Вести денес: 214
home Занимливости

Сакаа да ограбат баба, но казната веднаш ги стигна: бабата им одржа лекција која ќе ја паметат цел живот (ВИДЕО)

Сакаа да ограбат баба, но казната веднаш ги стигна: бабата им одржа лекција која ќе ја паметат цел живот (ВИДЕО)

Обидот на разбојници во Јужна Африка да украдат автомобил од една баба, доби поинаква насока.

Жената со возилото влегла во својот заграден двор во Хаутенг, по што разбојниците вооружени искористиле прилика да ја нападнат.

Тие се обидоа да ја исплашат, но жената под гас се заби назад во нивниот автомобил.

Крадците се обидоа да побегнат, но таа два пати удри во нив. Бабата на полицајците им рекла дека жали што не удрила посилно во крадците.

Откако беше објавено видеото, луѓето ја оправдаа постапката на бабата.

Коронавирус