понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Занимливости

Романтика во Премиер лигата: Ја запроси чирлидерката пред целиот стадион, нејзиниот одговор ги воодушеви сите (ВИДЕО)

Романтика во Премиер лигата: Ја запроси чирлидерката пред целиот стадион, нејзиниот одговор ги воодушеви сите (ВИДЕО)

Иако неговиот Кристал Палас оствари важна победа четири кола пред крајот на Премиер лига, навивачите на стадионот Селхарст Парк, како спомен дома однесоа јавно запросување. Еден навивач усреќи една од чирлидерките на клубот…

Кристал Палас во саботата на домашен терен во битката за опстанок во Премиер лигата го совлада Брајтон, со што избегаа на пет бода над зоната за испаѓање.

Сепак, натпреварот најмногу ќе остане запаметен по еден детаљ на полувремето. Имено, чирлидерките на Палас се укинат во Премиер лигата, тие ја изведоа својата точка, а потоа од зад грб им дојде домашен навивач и клекна на колена пред очите на целиот стадион.

Јан Талбот ја запроси својата девојка Гема Кин, член на танцовата група и на воодушевување на сите присутни се согласи. Потоа во прегратка дошле и нејзините колешки, а добија и аплауз од навивачите на стадионот.

Коронавирус