четврток, 1. октомври 2020. Вести денес: 116
home Занимливости

РОДИТЕЛИТЕ ВО ПАНИКА, БЕБЕТО ИМ СЕ ГУШЕЛО: Влегле во полициска станица, а таму нашле херој (ВИДЕО)

РОДИТЕЛИТЕ ВО ПАНИКА, БЕБЕТО ИМ СЕ ГУШЕЛО: Влегле во полициска станица, а таму нашле херој (ВИДЕО)

Вознемирен брачен пар влетал во полициската станица во австралискиот град Перт, бидејќи нивното осуммесечно бебе се гушело.

На бебето во грлото му се заглавила храна и не можело да дише. Веднаш кога полицаецот Џејсон Ли го видел тоа, истрчал во ходникот и го земал бебето во раце. Тој детето внимателно го потапкал по грбот и така му помогнал. Потоа тој на родителите им покажал како да го направат истото, ако некогаш повторно се најдат во слична ситуација.

Како што демонстрирал, детето треба да се држи во една рака, надоле и да се тапка по грбот.

Се тоа траело околу две минути, но родители ја напуштиле станицата со големо олеснување.

 

Коронавирус