среда, 18. мај 2022. Вести денес: 192
home Занимливости

Родила 20 деца, 14 години поминала во бременост

Родила 20 деца, 14 години поминала во бременост

Неименувана 40 годишна жена од Ерусалим родила 20 деца. Медицинските сестри биле шокирани кога дознале дека дома ја чекаат 19 деца.

Оваа жена, која веќе станала и баба, минала 14 години во бременост, а се породила вкупно 19 пати – еднаш родила и близнаци.

Таа сепак има долг пат пред себе ако сака да го сруши Гинисовиот рекорд.

Сопругата на Феодор Василијев 16 пати родила близнаци, седум пати тројки и четири пати четворки.

Персоналот изјавил дека најстарите деца веќе основале свое семејство.

Коронавирус