петок, 5. март 2021. Вести денес: 0
home Занимливости

Рибар фатил школка, а од неа излегол октопод (ВИДЕО)

Рибар фатил школка, а од неа излегол октопод (ВИДЕО)

Рибар во заливот Суруга, Јапонија, извлекол школка, ја ставил на палубата на бродот, а таа почнала невообичаено да се мрда и отвора.

Изненадувачки е што од оклопот на школката излегло мало октопотче, кое од работ на бродот наречен „Аи Миура“ скокнало во морето. (МИА)

Коронавирус