среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 18
home Занимливости

Репрезентативците бесни: Наместо националната химна им пуштија песна и звуци (ВИДЕО)

Репрезентативците бесни: Наместо националната химна им пуштија песна и звуци (ВИДЕО)

Јужна Африка победи на гостувањето против Либија со 2-1 во последното коло од квалификациите за Африканскиот Куп на нации. Меѓутоа, тоа што се случи пред мечот сигурно ќе остане запаметено.

Химната на Јужна Африка личеше на сè, само не на химна. Од време на време се пушташе химната, а потоа и музика, а повремено се слушаа и некои други звуци.

Коронавирус