среда, 15. јули 2020. Вести денес: 132
ИЗБОРИ 2020

Излезност до 11 часот: 11,90%, гласале 215,931 граѓани

home Занимливости

Репрезентативците бесни: Наместо националната химна им пуштија песна и звуци (ВИДЕО)

Репрезентативците бесни: Наместо националната химна им пуштија песна и звуци (ВИДЕО)

Јужна Африка победи на гостувањето против Либија со 2-1 во последното коло од квалификациите за Африканскиот Куп на нации. Меѓутоа, тоа што се случи пред мечот сигурно ќе остане запаметено.

Химната на Јужна Африка личеше на сè, само не на химна. Од време на време се пушташе химната, а потоа и музика, а повремено се слушаа и некои други звуци.