среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 143
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Занимливости

РЕКОРДЕР: Ги положил тестовите за возачки испит од 157. обид

РЕКОРДЕР: Ги положил тестовите за возачки испит од 157. обид

Неименуван иден возач од Велика Британија успеал да го положи теоретскиот дел од возачкиот тест откако не успеал да одговори точно точно на него, ни помалку ни повеќе, туку 157 пати.

Агенцијата за управување со возила во Велика Британија неодамна објави нов рекорд во бројот на обиди за тестирање, пред практичниот тест за возење.

Човекот, чие име не беше споменато поради лична заштита, успеал да го положи теоретскиот дел од испитот откако потрошил 3.000 фунти на полагање на испити.

„Вистината е она што тие го велат:„ Ако не успееш на почетокот, обиди се повторно и повторно. Полагањето на возачки тест може да биде еден од најтешките животни предизвици и на некои од нас им треба многу повеќе обиди од другите.157 пати, свртете ја главата и обидете се повторно“, изјави за Ledbible Марк Тону, директор на Select Car Leasing.

Иако анонимниот човек моментално е на првото место за најнеуспешни обиди за полагање на тестовите, тој има сериозна конкуренција.

Извор: Кумановскимуабети.мк

Коронавирус