среда, 26. февруари 2020. Вести денес: 158
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Занимливости

РЕКОРД ЗА ГИНИС: Направи 57 склека за 1 минута- на 2 прста (ВИДЕО)

РЕКОРД ЗА ГИНИС: Направи 57 склека за 1 минута- на 2 прста (ВИДЕО)

Ерменскиот каратист Храчик Костандјан се запиша во Гинисовата книга на рекорди откако успеа да направи 57 склека на само два прста за само една минута.

Склековите придржувајќи се само на еден прст од рацете се сметаат за најтешки, па само најспособните може да ги направат, а овој Ерменец успеа во тоа.