вторник, 10. мај 2022. Вести денес: 130
home Занимливости

РЕДОК ПРИРОДЕН ФЕНОМЕН: Смрзнаа Нијагарините водопади

РЕДОК ПРИРОДЕН ФЕНОМЕН: Смрзнаа Нијагарините водопади

Американските медиуми пренесуваат дека Нијагарините водопади денес утрината осамнале замрзнати, како и дека температурата била минус 34 степени Целзиусови.

Замрзнала и Вашингтонската опсерваторија, а на социјалните мрежи се појавија коментари дека субјективното чувство (real feel) е „како да е минус 89“.

Коронавирус