понеделник, 17. февруари 2020. Вести денес: 122
home Занимливости

Растевте во 70-тите и 80-тите години во Југославија? Ова видео ќе ве врати во спомените

Растевте во 70-тите и 80-тите години во Југославија? Ова видео ќе ве врати во спомените

Видео создадено од фотографии ќе ве врати во детството и младоста, ако сте од генерациите кои живееле 70-тите и 80-тите години во Југославија.

Во него се прикажани многу работи од наведениот временски период: детски серии, цртани филмови, стрипови, филмови, играчки, слатки, возила…Користена е музика од серијата „Грлом у јагоде“ и филмот „Специјално воспитување“.