вторник, 28. март 2023. Вести денес: 51
home Занимливости

Пума скокна во неговиот кревет: Очекувате крв, а ќе видите нешто сосема поинакво (ВИДЕО)

Пума скокна во неговиот кревет: Очекувате крв, а ќе видите нешто сосема поинакво (ВИДЕО)

Кога некој ќе ви спомене пума, сигурно не очекувате да станува збор за домашно милениче, туку за дива мачка. Но, пумата Меси е посебна приказна.

Овој мажјак, додека се уште бил младенче, го усвоил брачниот пар Дмитриев кога дознале дека зоолошката градина во која тој се наоѓал сака да изврши евтаназија поради неговата болежливост.

Александар и Марија забележале дека младата пума е многу мила, па затоа одлучиле да ја земат во својот дом. Така, Меси растел како домашно милениче и ги стекнал сите особини на домашна мачка.

Како тоа конкретно изгледа, можете да видите кога Меси скокнува во креветот на својот сопственик и започнува да се гали со него.

loading...