вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 55
home Занимливости

Прво правило што мора да го почитувате на прв состанок

Прво правило што мора да го почитувате на прв состанок

Првите состаноци со себе носат возбуда, трема, големи очекувања и пеперутки во стомакот. Што би можело да тргне наопаку?

Ако сакате првиот состанок со потенцијалниот партнер да помине успешно, мора да го испочитувате ова правило: заборавете на мобилниот!

Анкетата што ја спроведе британската компанија YouGov покажа дека користењето на мобилниот – повици, пораки, фоткање, проврување социјални мрежи – е најлошото нешто што можете да го направите на прв состанок.

ИЗВОР:КАЈГАНА

Коронавирус