среда, 12. август 2020. Вести денес: 182
home Занимливости

Прв Музеј на бикинито на најпознатите холивудски ѕвезди

Прв Музеј на бикинито на најпознатите холивудски ѕвезди

Бикинито на Мерлин Монро, Скарлет Јохансон, Памела Андерсон и на многу други ѕвезди ќе добијат нов дом во град во југозападна Германија. Во Бад Репенау сместен меѓу Франкфурт и Штутгард ќе се отвори во недела на петти јули „Музеј посветен на уметноста на бикинито“.

Тој ќе ја прикажува еволуцијата на бикинито од 1870 година па до денес. Ова е битен чекор бидејжи ја прикажува поранешната еманципација на жената.

Коронавирус