понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 80
home Занимливости

Пронајдете го пингвинот кој држи чаша: Само упорните можат да го забележат за помалку од 25 секунди

Пронајдете го пингвинот кој држи чаша: Само упорните можат да го забележат за помалку од 25 секунди

Ширум отворете ги очите

Унгарскиот уметник Џерџели Дудаш, попознат како Дудолф, е познат по своите интересни загатки за криенки кои за рекордно време стануваат вирални.

Дудолф реши да ги израдува своите многубројни обожаватели со уште една интересна илустрација. Овој пат уметникот нацртал многу пингвини, а само еден од нив држи шолја топло чоколадо.

Ваша задача е да го пронајдете и да го соборите моменталниот рекорд од 25 секунди.

Внимателно погледнете го секој пингвин и обидете се да го забележите оној што ужива во топол пијалок.

Дали го најдовте?

Да ви помогнеме – пингвинот е во долниот десен агол на фотографијата.

Ако ни сега не го забележавте, погледнете го решението подолу.

Коронавирус