вторник, 26. септември 2023. Вести денес: 0
home Занимливости

Продавала градник на интернет, од понудата која ја добила останала шокирана (ФОТО)

Продавала градник на интернет, од понудата која ја добила останала шокирана (ФОТО)

Дека никогаш не знаете на кого се можете да налетате на интернет сигурно сте увериле доста пати, а дека има чудни луѓе уште еднаш докажа девојка со име Лорен Вилијамс, која преку апликацијата Депоп, популарна во Велика Британија, продавала носела облека.

Девојка на продажба стави и еден градник за кој барала 10 фунти, брзо и се јавил маж кој и понудил 20 фунти повеќе, но со еден услов.

Имено, мажот ја прашал дали ќе му го прати неиспран градникот.

-Можам да го исперам пред праќањето, му одговори таа.

-Можеш ли да го носиш ден пред да го пратиш? Ќе ти платам плус. 30?, ја изненадил тој со својата желба.

-Беше поприлично морничаво, но и смешно во истиот момент. Веднаш преписката му ја пратив на моето момче и умиравме од смеење. Му одговорив со многу смајлиња, а кога тој праша „дали тоа значи да?“ не му одговарала повеќе на пораките.

Подоцна дошле до идеја дека нејзиното момче може да го носи цел ден градникот, па да го продадат на „чудакот“. Лорен сепак не сакала да има контакт со него, затоа што којзнае што би барал следен пат.