петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 35
home Занимливости

Природата сепак контролира сè – напуштено село претворена во зелена оаза

Природата сепак контролира сè – напуштено село претворена во зелена оаза

Напуштенотокинеско село Хоутуван на островот Шенгшан, со текот на времето станало прекрасна зелена оаза. Поледнете!

Коронавирус