четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 171
home Занимливости

Приказната зад оваа фотографија го шокираше интернетот (ФОТО)

Приказната зад оваа фотографија го шокираше интернетот (ФОТО)

Стејси Фили од САД ја фотографирала својата ќеркичка и на момент не ни помислила дека зад тоа се крие емотивна и срцепарателна приказна.

Таа сакала да му ја испрати оваа фотографија на сопругот, сметајќи дека е интересен начин да му покаже колку била палава нивната ќерка.

Но, кога ја прашала ќерка и што прави, добила шокантен одговор.

Нејзиното дете вежбало како да се сокрие ако во нејзината градинка се најде вооружен напаѓач.

Со тоа Стејси сакала да ја крене свесноста кај жителите на САД, дека децата уште од мали нозе знаат и вежбаат што би направиле доколку се случи вооружен напад, нешто што се почесто го гледаме во САД.

Коронавирус