недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 0
home Занимливости

Пресврт во најпознатата љубовна приказна: Клепетан е жив и се врати кај Малена

Пресврт во најпознатата љубовна приказна: Клепетан е жив и се врати кај Малена

Една од најдолговечните љубовни приказни во Хрватска, онаа на штрковите Клепетан и Мален сепак ќе има среќен крај.

Иако сите, вклучително и Стјепан Вокиќ кој се грижи за Малена мислеа дека Клепетан минатата година угина, тој се вратил годинава повторно кај неа.

-Иако не бев сигурен на почетокот дека станува збор за Клепетан, сега знам дека е тој. Се врати во април, засега имаат три јајца, едно се скрши, студот лошо влијаеше за нив. Баш сега тој беше со мене во двор додека таа лежи на јајцата, вели за Индекс.хр Стјепан кој вели дека е шокиран од враќањето на Клепетан.

Тој додава дека мислел дека Клепетан угинал бидејќи цела година не се враќал.

-Сега повторно се врати. Само игра околу мене, како да се извинува, не знам како поинаку да го наречам тоа, вели Стјепан.

Тој 27 години се грижи за Малена, а нејзината љубовна приказна со Клепетан го обиколи светот.