понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Занимливости

Премногу личат: Момче од Хрватска го споредуваат со претседателот на Србија, Александар Вучиќ

Премногу личат: Момче од Хрватска го споредуваат со претседателот на Србија, Александар Вучиќ

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, има „двојник“. Ова е Борна, млад човек од Хрватска, кој создаде хаос на социјалните мрежи со своите фотографии.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Borna (@_borninjo) on

Откако тој започна да објавува фотографии, следбениците на Борна рапидно растат. Секој сака да го види момчето кое личи на претседателот на соседна Србија, Александар Вучиќ.

 

View this post on Instagram

 

Priprema za izbore 😁

A post shared by Borna (@_borninjo) on

Има и огромен број на коментари. Пофалби, предлози за „претседателот“ што и како треба да прави како врховен командант … Двојникот е премногу зафатен.

Локални избори 2021