среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 124
home Занимливости

Преку предизвик му кажа дека е бремена, неговата реакција ќе ви ги насолзи очите (ВИДЕО)

Преку предизвик му кажа дека е бремена, неговата реакција ќе ви ги насолзи очите (ВИДЕО)

Американка преку Тик-ток предизвикот „Две вистини и една лага“ го расплака својот сопруг и, тоа стана хит на интернет.

Концептот на играта е во тоа што личноста која снима, ѝ кажува две вистини и една лага на „жртвата“, а таа, или во случајов – тој треба да ја погоди лагата. Така, предизвикувачката рече:

-Под број 1. Отсекогаш сакав да станам глумица. Бр. 2. Хаските ми се омилени кучиња. И, бр. 3. Јас сум бремена.

Нему му требаа само две-три секунди да сфати дека е бремена. (МИА)

@pocketfulofkelliI told him we were playing a tik tok game…watch to the end to see his reaction ❤️

♬ original sound – Kelli

Коронавирус