четврток, 9. април 2020. Вести денес: 176
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Занимливости

Предвидувањата на Баба Ванѓа за 2020 година

Предвидувањата на Баба Ванѓа за 2020 година

Во 2020 година ќе има многу разорни земјотреси, ќе дојде до нова економска криза, американскиот претседател Доналд Трамп ќе победи на изборите, а атентатор од Кремљ ќе се обиде да го убие рускиот претседател Владимир Путин.

Тоа се тврди во пророштвата на познатата гатачка Баба Ванѓа.

Баба Ванѓа за 2020 година предвидела атентат на Путин. Меѓутоа, нејзините толкувачи и за 2019 година го тврделе истотот, но немало никаков атентат. Освен тоа, наводно видела дека Трамп оваа година ќе се разболи и дека поради тумор на мозокот ќе остане глув.

Таа предвидела дека оваа година муслиманите ќе ја заземат Европа, која ќе престане да постои. Меѓутоа, таа тоа го предвидувала и претходно.

Коронавирус