петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 115
home Занимливости

Пред 9 години беа прогласени за најубави близначки на светот- вака изгледаат денес

Пред 9 години беа прогласени за најубави близначки на светот- вака изгледаат денес

Џеки и Кевин Келемтс во 2010 година ги добија близначките Ава Мари и Ле Роус, а раѓањето на овие девојчиња драстично им го променил животот. Девојчињата биле неверојатно убави, а благодарејќи на тоа од најрано детство запловиле во водите на моделингот.

Медиумите пишувале дека нивните симетрични лица изгледаат како од најгламурозното списание, дека косата им е неверојатно руса и свиленкаста, кожата нежна, а природната убавина неопислива.

Овие две девојчиња се родени еден месец порано, но нивната мајка тврди дека тоа така морало да биде.

Денес овие близначки имаат 9 години, а веќе се големи ѕвезди, а само на Инстаграм ги следат повеќе од милион луѓе.

 

View this post on Instagram

 

These jackets are to die for @candylanekidz and this photographer is amazingly talented @sagaj …but do you want a glimpse back into our life before modeling began for us?! Our mom just made a brand new vlog on our YouTube channel with some pics and video from when we were born all the way up until our 7th birthday when we started modeling and had our first post on Instagram. We hope you enjoy it!! Link in bio ? We’d love to hear what you thought so please comment below! – – – #fashion #girlmodel #la #modelkids #girlsfashion #photos #photography #twins #kids #beautiful #twinmodels #identicaltwins #beauty #double #models #twinning #sisters #lamodels #ocmodels #identicaltwinmodels #kidsfashion #kidsmodel #photoshoot #childmodel #modellife #friends #vlog

A post shared by Ava Marie & Leah Rose (@clementstwins) on

Коронавирус