сабота, 15. август 2020. Вести денес: 3
home Занимливости

Празниците и се претвориле во пекол: Откако ја донела новогодишната елка во домот од неа почнале да излегуваат страшни работи (ФОТО)

Празниците и се претвориле во пекол:  Откако ја донела новогодишната елка во домот од неа почнале да излегуваат страшни работи (ФОТО)

Повеќе од 100 богомолки го нападнале домот на една жена во Вирџинија откако таа ја донела својата новогодишна елка во домот.

Како што пренесуваат тамошните медиуми станува збор за Моли Кревзеј во чиј дом овие инсекти се насекаде.

Интересно е тоа што таа овие инсекти ги храни со муви и сака да ги подари на некого кој може да води грижа за нив.

-Додека пребарував се уверив дека луѓето сакаат богомилки. Тие се корисни бидејќи јадат други инсекти, а луѓето најчесто ги користат за во земјоделиото, вели таа.

Таа додава дека следната година ќе користи вештачка новогодишна елка.

Коронавирус