петок, 30. септември 2022. Вести денес: 77
home Занимливости

„Правете чај, а не војна!”- урнат Гинисовиот рекорд (ВИДЕО)

Во Дубаи е урнат Гинисовиот рекорд во правење чај.
„Правете чај, а не војна!”- урнат Гинисовиот рекорд (ВИДЕО)

Најголемата чаша чај го го урна светскиот рекорд.

Под мотото на ,,Правете чај , а не војна!“, вчера беше направена најголемата чаша во ,,Глобалното село” во Дубаи.

138 готвачи подготвија 5.000 литри чај.

Коронавирус