сабота, 8. август 2020. Вести денес: 0
home Занимливости

Пратеник од Италија на седница запросил колешка

Пратеник од Италија на седница запросил колешка

Пратеникот во италијанскиот парламент Флавио ди Муро е топ тема на Апенините.

Пратеникот од партијата „Лига за север“сторил нешто несекојдневно на седница на Парламентот, откако се јавил за збор отишол до говорницата и на изненадување на пратениците извадил прстен и ја запросил својата колешка.

-Елза сакаш ли да ми бидеш жена?, изјавил Ди Муро.

Потоа сите пратеници станале и со аплауз го поздравиле овој симпатичен пчин на нивниот колега.

Но, претседателот на Парламентот сепак  немал толку разбирање како останатите пратеници  и имал негативен коментар за потегот на Ди Муро.

Коронавирус