петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 9
home Занимливости

Повеќе од 20 милиони луѓе го следат „Катар ервејс“ на Фејсбук

Повеќе од 20 милиони луѓе го следат „Катар ервејс“ на Фејсбук

„Катар ервејс“ е авиокомпанијата со најмногу следачи на Фејсбук. Таа веќе има над 20 милиони следачи, објавија оттаму.

Авиокомпанијата е на социјалните мрежи од 2012 година и досега има повеќе од 26 милиони следачи ширум светот.

Повеќето од нив се на Фејсбук, додека другите се на Инстаграм, Твитер, Линкд-ин.

Коронавирус