среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 149
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Занимливости

Поради оваа невеста сите го прават истиот трик на свадбата: Не знаела што да прави со презимето, па ги шокирала сите (ВИДЕО)

Поради оваа невеста сите го прават истиот трик на свадбата: Не знаела што да прави со презимето, па ги шокирала сите (ВИДЕО)

Една млада жена била во голема дилема – дали да го остави своето или да го земе презимето на сопругот, а потоа била воодушевена од трикот што ја натера да одлучи за две секунди.

Симпатичната двојка Колин и Перл се запознале додека работеле во библиотеката на колеџот. Иако ги прифатија сите смени, нивното друштво никогаш не сакаше да работи во петок навечер.

Затоа софтверскиот инженер и наставникот поминуваа многу време заедно, а по деловниот однос набрзо се роди љубов. Тие се венчале на 26 март 2022 година, а двајцата истакнуваат дека не знаеле ниту планирале кое презиме ќе го земе невестата.

Меѓутоа, на Перл не и се допаднало тоа што го променила презимето поради студентите кои веќе биле навикнати на тоа. Додека се обидувала да одлучи кое презиме да го избере, Перл рече дека слушала подкаст во кој некој се шегува дека сака да фрли паричка за да избере презиме на свадба.

Иако на почетокот само се шегуваа дека ќе го направат тоа, фрлањето монети навистина стана сериозен план. И двајцата се договориле откако ќе го кажат судбоносното „да“, да фрлат паричка и на тој начин да одлучат дали Перл ќе го задржи презимето на својот сопруг.

На крајот од нивната церемонија беше фрлена паричка и Колин победи. Денес тие се г-дин и г-ѓа Хансен.

Уникатниот момент беше незаборавен за нивните гости, но стана забавен за милиони корисници кога е ТикТок во прашање. Многумина сакаат да го усвојат овој убав момент на својата венчавка, а коментарите постојано доаѓаа.

„Во денешно време, со две презимиња, со цртичка и жени кои го чуваат само своето, ова е убав начин да се одржи стара традиција“, „Не треба само да фрлам паричка така“, „Секоја чест, ова е одлична идеја“, прочитајте дел од коментарите.

„Фрлањето монети е дефинитивно одлична опција, но мислам дека, искрено, најважно е навистина да се сакате“, рече Колин.

Коронавирус