недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 60
home Занимливости

Полицијата го запрела поради прекршок, кога му ја виделе личната карта се фатиле за глава (ФОТО)

На фотографијата Хомер се држи за главата исто како кога го изговара своето познато „Доох“, а адресата е во американскиот град Спрингфилд.
Полицијата го запрела поради прекршок, кога му ја виделе личната карта се фатиле за глава (ФОТО)

Британец, кој бил запрен од сообраќаен полицаец поради прекршок при возење, ја влошил ситуацијата кога на полицаецот му покажал возачка дозвола со фотографија од Хомер Симпсон покрај своите податоци и потпис.

На фотографијата Хомер се држи за главата исто како кога го изговара своето познато „Доох“, а адресата е во американскиот град Спрингфилд.

Полицијата на „Твитер“ ја објави лажната фотографија, а подоцна се дознало дека и адресата била лажна, односно дека познатото семејство Симпсон во познатата цртана серија не живее на дадената адреса.

Возилото е запленето, а возачот приведен поради возење без осигурување и прописна дозвола.