понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 70
home Занимливости

Полицаец прогласен за херој- за тоа што го направи со сопствените раце за да не загинат деца зборува целиот свет (ВИДЕО)

Имено полицаецот Карлос Кармо бил среде улица кога го забележал автомобилот како се движи со неприлагодена брзина и без возач во него.
Полицаец прогласен за херој- за тоа што го направи со сопствените раце за да не загинат деца зборува целиот свет (ВИДЕО)

Полицаец од Конекитика е прогласен за херој откако направил нешто што малкумина луѓе го можат.

Имено полицаецот Карлос Кармо бил среде улица кога го забележал автомобилот како се движи со неприлагодена брзина и без возач во него.

Црниот автомобил движејќи се кон децата беше запрен од полицаецот и за среќа немало поголеми последици кон учениците кои во тие моменти си оделе од училиште.

Коронавирус