вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 23
home Занимливости

Починал за време на интимен однос со љубовницата, сопругата му се одмазди со ОВАА порака на гробот

Починал за време на интимен однос со љубовницата, сопругата му се одмазди со ОВАА порака на гробот

Кога еден човек неодамна починал, неговата сопруга одлучила на неговата надгробна плоча да не ја вреже стандардната порака што луѓето им ја оставаат на своите најблиски.

Имено, откако открила дека нејзиниот сопруг ја изневерил, одлучила на неговиот гроб да изгравира многу необична порака. Кога ќе видите што му оставила како вечно сеќавање, ќе разберете зошто остатокот од неговото семејство било експлицитно против тоа.

Откако ја открила неговата афера, таа се согласила да изрежи многу необична порака на неговиот гроб – и разбирливо е дека неговото семејство не е среќно. Гледајќи што има на споменикот на овој човек, остатокот од неговото семејство побара од неговиот син да го смени тоа што е можно поскоро, што тој го одбил, бидејќи тој застанал покрај неговата мајка.

Овој млад човек потоа ја сподели својата исповед на Reddit, и изненадувачки многу луѓе се согласиле со него.

-Татко ми се исели и живееше со својата колешка, кога одеднаш почина од срцев удар за време на интимен однос. Документите за развод никогаш не биле поднесени, така што нема поделба на имотот. Сега јас, моите браќа и сестри веќе сме надвор од куќата, нашиот најмлад брат има 19. години и учи. Работам за технолошка компанија и моментално сум во мојот роден град каде и помагам на мајка ми да управува со неговиот имот, истакнал тој и додал:

-Мајка ми беше повредена и на неговиот надгробен споменик напиша: „Во љубовно сеќавање на Јован, син, сопруг, татко и прељубник.

Локални избори 2021