вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 0
home Занимливости

Победа на трибините: Србин бакнува преубава Бразилка сред мечот во Москва (ФОТО)

Победа на трибините: Србин бакнува преубава Бразилка сред мечот во Москва (ФОТО)

Фудбалот не е само нервирање. Напротив. Фудбалот пред се е уживање, а за тоа сведочи еден детал од трибините на московскиот стадион „Откритие арена“ за време на натпреварот Србија-Бразил.

Додека Бразилците полека, но сигурно го градеа патот кон својата победа, која и ја остварија со резултат 2:0, во публиката забележана е едена прекрасна сцена.

Момче во дрес на Србија фатено е како освојува преубава девојка која била во бразилски бои со знаменце на оваа јужноамериканска држава во рацете. Србинот ја бакнува навивачката на ривалите на „орлите“.

Српско бразилскиот дуел, Србите го изгубија, што ги натажи нивните навивачи, но овојпат на трибините среќата била обострана.

Коронавирус