вторник, 17. мај 2022. Вести денес: 166
home Занимливости

По долги години тој раскажа: Ова биле последните зборови на Аркан пред да го убијат

По долги години тој раскажа: Ова биле последните зборови на Аркан пред да го убијат

Љуба Михајловиќ се дружеше со Аркан, а за него се поврзуваа многу прекари. Тој раскажа за последната фотографија на Аркан, во хотелот во Белград каде беше убиен.

– Се дружевме и седевме често, бев кај него на слави и родендени. Кога беше убиен бев во хотелот на базен, ме болеше рамото и морав. Го сретнав, поседовме ми рече дека му е најсреќен ден во животот, вели тој.

Тогаш настанала и оваа фотографија, по што Аркан бил убиен.

Тоа биле неговите последни зборови.

Коронавирус