понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 175
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Занимливости

Платил шест евра за салата, а погледнете што добил – останал гладен и нервозен (ФОТО)

Платил шест евра за салата, а погледнете што добил – останал гладен и нервозен (ФОТО)

Турист во Германија многу се налутил кога видел каков вид салата добил за шест евра.

По прошетката по планините, тој седнал да јаде во ресторан на германскиот остров Амрум што се наоѓа на Северното Море.

„По пешачењето ова е салата што ја добив за шест евра“, напиша тој под фотографијата од салатата што ја сподели на Редит.

Обичен домат и малку кромид!

Ако е за утеха, барем уживал на прекрасниот остров.